Wentworth

Wentworth Miller vděčí za svou popularitu roli, kterou ztvárňuje v novém hitu od FOXu – Prison breaku. Miller hraje Michaela Scofielda, jenž spáchá zločin, aby se dostal do vězení, kde čeká jeho bratr. Ten je falešně obviněn k trestu smrti za vraždu, kterou ve skutečnosti nespáchal. Michael se pak snaží dostat sebe a bratra z vězení pomocí geniálního plánu. Absurdní? Určitě! Vždyť je to právě Miller, kdo každý týden přiláká 9 milionů diváků před televizní obrazovku.

Miller hraje inženýra v Prison breaku, ale zápolil s vědou v Princetonu (zahrnující předmět fyzika pro básníky), a tak si ve druhém ročníku na univerzitě vzal rok volna, aby si všechno v klidu vyřešil. Tento čas strávil ve Scottsdalu (Ariz) s jeho strýcem, kde pracoval v knihkupectví a jako úřední asistent. Brzy ho začala sžírat nuda a otrava z minimální mzdy a také svět, který pro něj byl obtížný a bezvýznamný, a proto se rozhodl vrátit do Pricetonu a podařilo se mu získat anglický titul (asi něco podobného jako náš bakalář).

Po škole odešel do Hollywoodu a dostal práci „s vlastním stolem a pravidelnou výplatou“, četl skripta a sbíral šálky s kávou pro šéfy z NBC v oddělení pro televizní tvorbu. Ale brzo si uvědomil, že šel nevědomě do Los Angeles za účelem hraní. „Věděl jsem, že kdybych to nezkusil, říkal bych si pořád ‚co kdyby´.“

V roce 1998 dostal svoji první roličku v seriálu Buffy, přemožitelka upírů. Ale do té doby, než byl vybrán do minisérie Dinotopia v roce 2002, se mu nepodařilo ukořistit hlavní roli. Poté následovala hlavní role ve filmu Lidská skvrna, kde ztvárnil postavu černého muže, který byl ale na povrchu bílý. Ve skutečnosti má Miller v sobě něco z Araba, Evropana a Afroameričana.

Nyní má pravidelnou roli, byl nominován na Zlatý Glób za nejlepšího herce v TV dramatu a chtěl by vydržet s hraním, ačkoli doufá, že bude stejně úspěšný i v psaní a režírování. „Jednou z nejvíce radostných věcí z objevování se v televizi je, že si vás lidé každý týden zvou do svých domovů,“ říká. „Udělají si pro vás čas v jejich rušných životech. To je pro vás ten největší kompliment.“

V osobním životě je Wentworth velice privátní osobou, své soukromí si pečlivě střeží. Se svou ex-kolegyní Sarah Wayne Callies jsou blízcí přátelé a stále se udržují v kontaktu. Po skončení Prison breaku se objevily drby, že by se Went měl objevit ve filmovém ztvárnění počítačové hry Bioshock. Mezitím ale natočil film Resident Evil: Afterlife, který měl premiéru v lednu roku 2011. Dále se objevil ve svém oblibeném seriálu Law&Order.

V roce 2010 napsal scénář k filmu "Stoker", který následně odkoupila společnost Fox Searchlights, a z Wentwortha se tak stak úspěšný scénárista. Film by se měl natočit v roce 2011 s tím, že premiéra proběhne o rok později.

 Na začátku roku 2011 bylo oznámeno, že si zahraje introvertního génia v drama/komedii Analog a také mu byla nabídnuta role tajného agenta Johna Blooma v seriálu AMC - Identity.